DOKARMIAJĄC PTAKI- DOKARMIASZ SZCZURY

 

DOKARMIAJĄC PTAKI- DOKARMIASZ SZCZURY

Drodzy mieszkańcy poprzez wyrzucanie jedzenia na trawniki, rzekomo dokarmiając ptaki, dokarmiamy także szczury. Ponadto działamy na niekorzyść ptaków, którym szkodzi jedzenie nie będące specjalną karmą dla nich przeznaczoną. NIE NALEŻY KARMIĆ PTAKÓW CHLEBEM! Jest szkodliwy dla ich układu pokarmowego, powoduje podrażnienia dróg pokarmowych, opuchliznę wątroby. Przyczynia się do deformacji ostatniego stawu w skrzydle („anielskie skrzydło”), które uniemożliwia ono ptakom latanie i doprowadza do śmierci.

Szczury żyją w koloniach, które liczą nawet 200 osobników. Są wszystkożerne, doskonale pływają, mają doskonale rozwinięte zmysły i umiejętność wciskania się w wąskie szpary. Ostre zęby umożliwiają im wygryzanie dziur, nawet w tynku. Walkę z nimi utrudnia to, że to zwierzęta bardzo inteligentne: zapamiętują miejsca, ale nie jedzą wszystkiego od razu – najpierw kolonia wysyła najsłabszego osobnika, by zjadł znalezione jedzenie i dopiero, gdy się przekona, że mu nie zaszkodziło, zaczyna żerować.

Resztki jedzenia należy wyrzucać wyłącznie do czarnych pojemników!!

Rozrzucone jedzenie to także zagrożenie epidemiczne, szczególnie w okresie letnim, a także niweczy przeprowadzaną regularnie deratyzację (dwukrotnie w ciągu roku).

 

 

 

 

Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie