"Świat Eli" - relacja

 

 

Uroczysty wernisaż w Galerii „9”

 

29 marca 2022 r. w naszej Galerii „9” odbył się uroczysty wernisaż, którym otworzyliśmy przepiękną wystawę malarstwa i rysunku Elżbiety Tkoczyk o wdzięcznym tytule „Świat Eli”. Jest to już kolejna indywidualna wystawa artystki w naszym domu kultury. Tym razem mieliśmy okazję zapoznać się z szerokim przekrojem tematów podejmowanych przez panią Elżbietę. Przybyli goście mogli zobaczyć portrety zwierząt, które odgrywają ważną rolę w jej życiu, szczególnie koty, które były jej wiernymi towarzyszami. Ważne miejsce w sercu artystki zajmowała zawsze natura, stąd też na wystawie możemy podziwiać piękne krajobrazy z jeziorem i lasami.

            Autorka prac to niespokojny duch, który wciąż poszukuje nowych technik i próbuje się w nich ”zadomowić”. Po jakimś czasie znowu ciągnie  ją w nieznane lub wraca do wcześniej wypróbowanych sposobów malowania, zmieniając temat swoich zainteresowań. Pociąga ją też abstrakcja i odmienny sposób spojrzenia na otaczający ją świat, wtedy bawi się kształtem i formą, poddając się kolorystycznym fantazjom. Panią Elżbietę inspirują także znani malarze, jak np. Gustaw Klimt, któremu poświęciła już kilka prac. Na wystawie mamy okazję ujrzeć 3 z nich w tym klimacie. W galerii znajdzie się także coś dla amatorów rysunku, ołówkowe szkice żaglowca i ryczącego lwa, robią niezwykłe wrażenie.

            Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej galerii. Do końca kwietnia, od poniedziałku do piątku w godz. 16:00 - 19:00 można obejrzeć wystawę pani Elżbiety Tkoczyk i podzielić się swoimi wrażeniami, opisując je w pamiątkowej kronice.

 

Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie