Podwyżka opłat eksploatacyjnych

Podwyżka opłat eksploatacyjnych

            Szanowni Państwo,

Otrzymaliście Państwo do skrzynek pocztowych zobowiązania eksploatacyjne  z nowymi stawkami opłat za centralne ogrzewanie i podgrzanie ciepłej wody użytkowej oraz za odprowadzanie wód opadowych i roztopowych, które obowiązują od 1 lipca br..z terminem zapłaty za lipiec do dnia 31.07.2022 r., a w kolejnych miesiącach do 15-go każdego miesiąca.

Wprowadzenie powyższych stawek spowodowane jest wprowadzeniem przez  dostawcę ciepła ECO S.A., od dnia 28 czerwca br. zmiany Taryfy dla Ciepła nr 20/2021  i podwyżki cen ciepła oraz uchwaleniem przez Radę Miasta Opola nowej Uchwały nr LIII/1013/22 Rady Miasta Opola z dnia 28.04.2022 r., wprowadzającej z dniem 19.05.2022 r. opłaty za korzystanie z systemów miejskiej kanalizacji deszczowej.

Są to opłaty niezależne od Spółdzielni i nie mamy możliwości ich negocjacji ponieważ są to opłaty zatwierdzane odpowiednio-przez Urząd Regulacji Energetyki oraz Radę Miasta Opola. Natomiast na Spółdzielni ciąży obowiązek ich wprowadzenia i dlatego Rady Osiedli podjęły stosowne uchwały dotyczące ustalenia wysokości stawek opłat w miesiącu czerwcu br. Zmiana stawek opłat na bieżąco, adekwatnie do podwyżek, które otrzymujemy od dostawców jest niezbędna, aby uniknąć bardzo dużych dopłat na koniec okresów rozliczeniowych. Szczegółowe informacje w tej sprawie znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej oraz w Administracjach Osiedli:

„Bardzo duża podwyżka cen ciepła” - https://smlw.opole.pl/1619/aktualnosc.html

„Informacja w sprawie podwyżek opłat niezależnych od Spółdzielni” - https://smlw.opole.pl/1636/aktualnosc.html

 

                                                                                    Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej w Opolu

 

 

Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie