Ferie Zimowe 2023 r.

Ferie zimowe w lutym 2023 r. w SDK „9” minęły nam w mgnieniu oka a bezśnieżna zimowa aura nie przeszkodziła, aby dobrze się bawić  i odwiedzać ciekawe miejsca! 

Organizowane zajęcia na miejscu to przeróżne integracyjne gry i zabawy sportowe na sali gimnastycznej, takie jak: murarz, zbijak, kalambury. Działaliśmy także artystyczne, biorąc udział w warsztatach plastycznych „Las w słoiku”, kreatywne zabawy z rysowaniem. Aktywnie graliśmy w edukacyjne gry planszowe, ucząc się nawzajem od siebie, także w j. angielskim.

Tradycyjnie odwiedziliśmy dwukrotnie kino „Meduza”, gdzie po seansie filmowym, na warsztatach tworzyliśmy zabawki dla kota oraz autorskie breloczki z piankowej masy. W dniu Świętego Walentego, wybraliśmy się na tematyczne zajęcia do Muzeum Śląska Opolskiego. Tam również wykazaliśmy się plastycznie, tworząc ozdobne serca. 

Niecodzienne wrażenie dał wypad na wystawę  w „Niewidzialnej przestrzeni” oraz wykład. Tam wyostrzyliśmy zmysły i poznaliśmy jak muszą radzić sobie w życiu codziennym osoby niewidome.

Aktywnością, która najbardziej cieszyła dzieci była gra w kręgle, podczas której, niektórzy po raz pierwszy spróbowali swoich sił na torze, rzucając ciężką kulą.

Te dwa tygodnie były intensywne i pełne miłych wrażeń. Zapraszamy do obejrzenia wideorelacji. Link do serwisu YouTube:
https://youtu.be/m7qf5etBhCg

 

Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie