LODÓWKA SPOŁECZNA

LODÓWKA SPOŁECZNA
 
W dniu 17 listopada br. na terenie naszej Spółdzielni – przy ul. Majora Hubala 10 przy sklepie „Stokrotka”, ustawiona została i rozpoczęła funkcjonowanie „lodówka społeczna”. Akcja prowadzona jest z inicjatywy PCK w Opolu, który
we współpracy z naszą Spółdzielnią postanowił uruchomić kolejny punkt „lodówki społecznej” na terenie miasta Opola.
 
W uroczystym otwarciu „lodówki społecznej” i symbolicznym przecięciu wstęgi udział wzięli m.in. Z-ca Prezydenta Miasta Opola Przemysław Zych, Zastępca Prezesa Zarządu Spółdzielni Adam Jakubiak, Dawid Drożdż, dyrektor oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolu, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Zdzisław Markiewicz, Kierownik Domu Dziennego Pobytu "Złota Jesień" Edyta Solarska – Halaba.
 
Cała idea obraca się według prostej koncepcji: „Kiedy masz za dużo jedzenia – wkładasz je do lodówki, a gdy Ci go brakuje – sięgasz do niej”. Każdy opolanin może pomóc osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji. Pamiętajmy jednak, aby wkładać do lodówek tylko świeżą żywność, w opakowaniu i najlepiej opisaną wraz z datą przygotowania. Opolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża prowadzi Lodówkę Społeczną w Opolu przy Punkcie Socjalnym PCK (ul. Sienkiewicza 2). Teraz przy ul. Hubala 10 jest to druga lodówka prowadzona przez PCK w Opolu. Zachęcamy dzielenia się i korzystania:)

 

Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie