Relacja z wystawy "Początek Drogi"

Anna Aleksandrowicz-Kwiatkowska

 

Mieszkanka naszego osiedla, z zawodu pedagog opiekuńczy. Obecnie na emeryturze. Mama dwójki dorosłych dzieci, babcia czwórki wnucząt. Od 2013 roku bierze udział w zajęciach plastycznych dla dorosłych w tutejszym Spółdzielczym Domu Kultury. Przez krótki czas dojeżdżała też na warsztaty malarskie do Dobrzenia Wielkiego, gdzie jako amator poznawała różne techniki malarskie, brała udział w plenerach i wystawach.

Dzisiejsza wystawa prezentuje jej poszukiwania własnego stylu i warsztatu. Inspiracją do powstania obrazów był krajobraz Polski i jego bogactwo. Tworzenie nowych prac pozwala jej oderwać się od rzeczywistości, daje radość, pobudza kreatywność, a czasem „ukaja jesień życia”. Maluje to, co bliskie jej duszy: pola, lasy, zamglone przestrzenie, urokliwe zakątki przyrodnicze Opolszczyzny, które zwiedza ze swoim mężem. Wspólnie bowiem wiele podróżują, rozumieją swoje zainteresowania, historią Dolnego Śląska i poszerzają wiedzę i poznają nowych ludzi, czasem też fotografują.

Fotografia przyrody często jest zalążkiem pomysłu na nowy temat obrazu. Na wystawie pani Ania prezentuje prace malowane pastelami i akrylami. Pastele okazały się jej najbliższe. Jej zdaniem pozwalają przedstawić w malarstwie nastrój chwili – jej wyjątkowość, niepowtarzalność, ulotność.

To malujący obdarza każdy obraz indywidualnym wyrazem i nadaje mu jego własny żywot, udzielając mu części swojego temperamentu.

Francisco Asensio Cerver

 

Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie