Wakacje z SDK "9" 2020

Wakacje z SDK „9” to zawsze twórczy program pełen różnorodnych aktywności oraz znakomita mieszanka beztroskiej zabawy ze szczyptą edukacji. Każdy tydzień niósł za sobą nowe propozycje i wyzwania. Profesjonalnie prowadzone zajęcia, specjalnie przygotowane szaleństwa w plenerze, wspólne przeżycia i angażowanie dzieci w ciekawe wydarzenia sprawiły, że udział w naszych półkoloniach " stał się esencją wakacji!

Ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem opracowaliśmy specjalną formułę naszych zajęć. W trosce o bezpieczeństwo uczestników musieliśmy zorganizować mniej liczne grupy. Przygotowaliśmy bardzo atrakcyjny i urozmaicony program. Priorytetem dla nas było zapewnienie dzieciom odpowiedniego wypoczynku w warunkach obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Jesteśmy zadowoleni, że wszystko przebiegło bez zakłóceń.

W każdym tygodniu mieliśmy dla naszych uczestników super atrakcje. Zawsze w poniedziałki odbywały się gry, zabawy, mini warsztaty plastyczne. Udało nam się też mimo kapryśnej pogody grać w podchody. Wakacje w naszym domem kultury kojarzą się dzieciom z wizytami w kinie (odwiedziliśmy zatem kino Meduza i Helios). Naszą małą tradycją są też turnieje kręgli w Szarej Willi, a także zwiedzanie opolskiego ZOO. W tym roku postawiliśmy też na aktywność sportową. Dużym powodzeniem cieszyła się zabawa na trampolinach w Odskoczni, szaleństwa w Hoplandii, wspinaczka na ściankach w K2 Arena, tor przeszkód w parku linowym Kanion, czy chociażby bardzo lubiane gry zespołowe „Zbijak” i „Murarz”. Nie zabrakło spacerów po mieście oraz naszym osiedlu z przerwami na lody, a także „zwykłe” zabawy i szaleństwa na naszych osiedlowych placach zabaw. Odwiedziliśmy też bardzo kreatywne miejsce, gdzie dzieci po raz kolejny odkryły, że są wyjątkowe i bardzo uzdolnione, czy Talentownię. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się wycieczka do Muzeum Polskiej Piosenki. Półkoloniści tym razem mogli się zrelaksować przy dźwiękach polskich przebojów. Na koniec naszej wakacyjnej przygody, dzięki uprzejmości i wizycie przedstawicieli banku NBP, dzieci mogły zapoznać się z historią polskiej waluty, a także wziąć udział w warsztatach dotyczących oszczędza i gospodarowania.

Wszystko co miłe szybko się kończy. Wakacje minęły bardzo szybko, pozostawiły mnóstwo wspaniałych wspomnień, mamy nadzieję, że nasza zimowa półkolonia będzie równie udana.

LINK DO GALERII ZDJĘĆ:
Wakacje z SDK "9" 2020 Galeria Zdjęć

Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie